SKUTECZNY I DOPRACOWANY PALN

Autorski
plan leczenia
uzależnień 

Skuteczne leczenie uzależnień

Efektem skutecznego leczenia uzależnień jest trwała przemiana, dzięki której najpierw pomyślisz czego chcesz, a nie czego nie możesz. Odpowiednio kierując swoim życiem odkryjesz swoje potrzeby i na nich skupisz swoją uwagę.

Terapia uzależnień

Leczenie uzależnień oparte na nurcie poznawczo - behawioralnym


Cel leczenia to przywrócenie pacjentom kontroli nad własnym życiem, pomoc w zaakceptowaniu przeszłości i otwarcie się na przyszłość.

Nikt świadomie nie oddaje się we władanie nałogu. Zwykle stoją za tym złożone, osobiste powody, które wpychają ludzi nałóg. Na problem uzależnień patrzymy całościowo traktując terapię, jako element składowy całego procesu. Naszym celem jest nie tylko przywrócenie pacjenta do życia w trzeźwości, ale również znalezienie podłoża problemu. Preferujemy podejście holistyczne i pielęgnacyjne, z naciskiem na edukację i wsparcie konieczne by ruszyć do przodu. Jesteśmy tutaj po to, aby pomóc pacjentom przerwać zły moment i zacząć od nowa.

Leczenie uzależnienia nie powinno być nieustanną walką


Leczenie w INSIEME ukierunkowane jest na zwiększanie perspektyw, poszerzanie horyzontów oraz odnajdywanie nowych możliwości i nie polega na bezrefleksyjnym wprowadzaniu frustrujących zakazów i ograniczeń. Dzięki terapii przekonasz się, że możliwa jest szczera i uczciwa chęć życia zupełnie inaczej niż do tej pory, bez żadnego poczucia straty! Zmiany, które wprowadzisz szybko pokażą Ci, że trzeźwość to szanse i możliwości, a nie ograniczenia. W INSIEME wypracujesz swój indywidualny plan działania, niezawodną instrukcję obsługi Twojego nowego, lepszego życia. Plan przygotujemy razem, ale jego realizacja jest już w Twoich rękach!

Używki to narzędzia do radzenia sobie z nieuporządkowanymi emocjami

Spożywanie substancji psychoaktywnych lub inne zachowania, które można określić mianem nałogowych służą do regulowania emocji. Uzależnienie jest ucieczką od czegoś, czego nie chcesz bądź nie potrafisz doświadczać. Żeby pomóc Ci skutecznie poradzić sobie z problemem, terapię zaczynamy od odkrycia przyczyny takich zachowań. Niezależnie od rodzaju uzależnienia mechanizm jest zawsze taki sam i nie ma znaczenia czy nadużywasz alkoholu, narkotyków czy w niekontrolowany sposób obstawiasz kolejne zakłady.

Gdy chorują emocje

Uzależnienie to choroba emocji, a używki służą do ich regulacji.

Dobrze poprowadzona terapia uzależnień nie polega tylko na odstawieniu używek, ale również na tym, aby pacjent nauczył się siebie, zrozumiał co nim kieruje i przed czym ucieka, aby nie musiał robić tego w nieskończoność.

Ważne jest aby:

POZNAĆ SIEBIE
Pomagamy pacjentom wejrzeć w głąb siebie po to aby mogli lepiej się poznać i zaprzyjaźnić się ze sobą.
ODKRYĆ WŁASNE POTRZEBY
Pomagamy zrozumieć i odpowiednio zinterpretować potrzeby i oczekiwania wobec siebie i swojego życia.
ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ
Poznanie siebie, zrozumienie własnych emocji i wsłuchanie się w swoje potrzeby pozwala uniknąć niepotrzebnych napięć i frustracji, które mogą być punktem zapalnym w powrocie do uzależnienia.
UMIEĆ RADZIĆ SOBIE W TRUDNYCH SYTUACJACH
Wyposażamy Pacjentów w wiedzę i narzędzia, które pozwolą im odpowiednio reagować w sytuacjach kryzysowych ograniczając do minimum ryzyko powrotu na ścieżkę uzależnienia.
ZMIENIĆ PODEJŚCIE DO ŻYCIA
Podczas terapii pracujemy wspólnie z pacjentami nad zmianą ich nawyków i umiejętnością przeżywania emocji po to, aby trwanie w trzeźwości nie oznaczało dla nich nieustannej walki, a było naturalną konsekwencją zmiany sposobu myślenia o sobie i o świecie.

Pamiętaj! Uzależnienie Cię nie definiuje!

Za każdym uzależnieniem stoi jakaś historia, historia człowieka, który żył jak każdy inny człowiek. Doświadczał, czuł, kochał, zdobywał, aż w końcu coś się popsuło, czegoś zabrakło, czegoś było za dużo lub za mało, chciało się za bardzo, albo za mocno. Wtedy ów człowiek się potknął i przewrócił. Potknięcia nas nie definiują, to tylko potknięcia, zawsze możemy wstać i iść dalej. Trzeba tylko jasno określić cel. Potykając się można zajść daleko nie wolno tylko upaść i się nie podnosić.

CZEKAMY NA CIEBIE

Nie wstydź się
prosić o pomoc!

CZEKAMY NA CIEBIE

Nie wstydź się
prosić o pomoc!