LEKARZE I TERAPEUCI UZALEŻNIEŃ

Poznajmy się

 

Nasz zespół tworzy grupa doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie leczenia uzależnień. Trzon zespołu stanowią dyplomowani terapeuci uzależnień, psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy, zajmujący się tematyką uzależnień nie tylko z uwagi na wykształcenie, ale również zamiłowanie do pracy z ludźmi i chęć towarzyszenia im na drodze do odzyskiwania kontroli nad własnym życiem.

Małgorzata Duda

terapeuta, trener rozwoju osobistego

Terapeutka w zakresie rozwoju osobowości, oraz terapii zajęciowej. Jestem absolwentką Akademii Psychologii Terapeutycznej, Szkoły Trenerów i Menadżerów w Łodzi, Podyplomowych studiów Pedagogicznych w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Podnoszę kwalifikacje, poprzez udział w dodatkowych szkoleniach z zakresu psychoterapii, pracy z podświadomością. Aktywnie wspieram dążenia innych w rozwoju i realizacji celów w życiu prywatnym i zawodowym.

Józef Grzelak

specjalista psychoterapii uzależnień

Nazywam się Józef Grzelak. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki specjalnej. Od 23 lat żyję w trzeźwości i pracuję z zastosowaniem programu 12 kroków. Zajmuję się pomaganiem pacjentom z problemami. W 2000 roku ukończyłem Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Psychologii Zdrowia. Następnie Studium Pomocy Psychologicznej, oraz Studium Terapii Uzależnień pod kierownictwem Profesora Jerzego Mellibrudy. Moje doświadczenie zawodowe to głównie praca na Oddziale Leczenia Uzależnień w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu, gdzie prowadziłem terapię grupową oraz indywidualną. Ponadto 17 lat temu stworzyłem przy Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Szansa” w Zgierzu, grupę dla uzależnionych od alkoholu, która nadal funkcjonuje.

Jarosław Kwitkowski

Specjalista pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej, terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji

Posiadam długie, przekraczające dziesięć lat doświadczenie w leczeniu uzależnień i rozwiązywaniu problemów pacjentów. Pracowałem z dorosłymi i młodzieżą zarówno w państwowych jak i prywatnych jednostkach zajmujących się problematyką rodzinną, dysfunkcjami i uzależnieniami. Jestem absolwentem PRO, SPPiIK, STUiW ukończonych w Instytucie Psychologii Zdrowia. Posiadam własne bogate doświadczenia związane z osobistym wyjściem z czynnego uzależnienia, jak i stworzeniem interesującego świata.

Maja Galera

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień oraz psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w procesie certyfikacji. Podnoszę kwalifikacje i rozwijam zainteresowania również poprzez udział w dodatkowych szkoleniach z zakresu psychoterapii (dialog motywujący, terapia schematów, psychoterapia humanistyczno-doświadczeniowa). Obecnie ukończyłam również szkolenie trenera warsztatu umiejętności społecznych. Swoje doświadczenie zdobywałam dotychczas w stacjonarnych ośrodkach terapii uzależnień, punkcie informacyjno-konsultacyjnym, Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym oraz Linii Wsparcia dla dzieci i młodzieży. W pracy z ludźmi cenię sobie odkrywanie indywidualności człowieka, wydobywanie zasobów i towarzyszenie w pokonywaniu trudności z postawą akceptacji i zrozumienia.

Piotr Marcinowicz

lekarz psychiatra

Jestem psychiatrą, specjalizację ukończyłem w szpitalu w Tworkach. Lekarzem jestem od 2013 roku, studiowałem we Wrocławiu. Jestem doktorantem i wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz badaczem w programach klinicznych nowych leków w psychiatrii. Prowadzę też własne badania naukowe.

Jestem autorem publikacji z zakresu uzależnień, depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń psychicznych towarzyszących infekcjom wirusowym, oraz zaburzeń psychicznych okołoporodowych. Jako jeden z pierwszych psychiatrów w Polsce zajmuję się leczeniem baklofenem oraz ketaminą.

W pracy zawodowej kieruję się przede wszystkim uczciwością, akceptacją i pokorą. Uwielbiam wyzwania, a ciągłe kształcenie pomaga mi rozwijać pasję. W leczeniu moich pacjentów stawiam na partnerski model współpracy. Nie boję się wątpić ani weryfikować hipotez. Moją pracę poddaję regularnej superwizji.

W ramach poszerzania swoich kompetencji kształcę się na studiach podyplomowych z zakresu psychoterapii grupowej w nurcie psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy. Biorę udział w krajowych i zagranicznych konferencjach psychiatrycznych. W 2018 roku zostałem absolwentem European School of Neuropsychopharmacology w Oxfordzie.

Konrad Jurczakowski

lekarz psychiatra

Jestem absolwentem II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Jestem psychiatrą w trakcie specjalizacji w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Ukończyłem Studia Podyplomowe z Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej na Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Warszawie. Preferuje holistyczne podejście do pacjenta, dlatego stale współpracuje z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalizacji, aby zaoferować jak najskuteczniejszą formę leczenia. Swoją wiedzę wzbogacam udziałami w warsztatach i konferencjach psychiatrycznych.

SKUTECZNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Szukasz wsparcia?
Wiemy jak Ci pomóc!

SKUTECZNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Szukasz wsparcia?
Wiemy jak Ci pomóc!