LEKARZE I TERAPEUCI UZALEŻNIEŃ

Poznajmy się

 

Nasz zespół tworzy grupa doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie leczenia uzależnień. Trzon zespołu stanowią dyplomowani terapeuci uzależnień, psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy, zajmujący się tematyką uzależnień nie tylko z uwagi na wykształcenie, ale również zamiłowanie do pracy z ludźmi i chęć towarzyszenia im na drodze do odzyskiwania kontroli nad własnym życiem.

Małgorzata Duda

terapeuta, trener rozwoju osobistego

Od roku 2017 pracuję z osobami uzależnionymi oraz współuzależnionymi, które szukają swojej drogi w życiu. Jestem absolwentką Akademię Psychologii Terapeutycznej, Szkoły Trenerów i Menadżerów w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Pracując z pacjentami opieram na wzajemnym zaufaniu oraz indywidualnym podejściu. Każdy z nas posiada w sobie potencjał, który poprzez pracę z podświadomością może odpowiednio wykorzystać. Głęboko wierzę, że do osiągnięcia równowagi niezbędny jest rozwój w każdej sferze życia. Budowanie pewności siebie poprzez akceptację i umacnianie więzi ze sobą to podstawa do osiągnięcia postawionych sobie celów.

Józef Grzelak

specjalista psychoterapii uzależnień

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki specjalnej. Od ponad 25 lat żyję w trzeźwości. Pracując w oparciu o założenia "Dwunastu Kroków AA" zajmuję się pomaganiem pacjentom z problemem uzależnienia. W 2000 roku ukończyłem Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Psychologii Zdrowia. Następnie Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień pod kierownictwem Profesora Jerzego Mellibrudy. Moje doświadczenie zawodowe to głównie praca na Oddziale Leczenia Uzależnień w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu, gdzie prowadziłem terapię grupową oraz indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ponadto 19 lat temu przy Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Szansa" w Zgierzu, utworzyłem grupę dla uzależnionych od alkoholu, którą nadal prowadzę.

Paweł Częstochowski

specjalista terapii uzależnień, pedagog, terapeuta

Z wykształcenia pedagog i terapeuta uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując z grupami i pacjentami indywidualnymi w placówkach ambulatoryjnych i zamkniętych. Wierzę, że trzeźwienie to wielka przygoda i podróż w głąb siebie do akceptacji i poznania swoich wewnętrznych zasobów i ograniczeń.

Bogdan Brzeszcz

specjalista terapii uzależnień, pedagog, terapeuta

Absolwent Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Aktualnie specjalista terapii uzależnień w ostatnim etapie certyfikacji. Z wykształcenia magister pedagogiki. Dzięki własnej terapii zyskałem m.in. potwierdzenie sentencji Osho "rozwiązanie jakiegokolwiek problemu wiedzie przez ten problem". W praktyce zawodowej mam przywilej pracować z pacjentami w kontakcie indywidualnym, grupowym oraz członkami ich rodzin. Bardzo sobie cenię sesje rodzinne. Współpracuję z osobami uzależnionymi zarówno od środków psychoaktywnych, jak również uzależnionych behawioralnie. Poza pracą cenię sobie turystykę i rekreację m.in. pływanie, rower i tenis do niedawna głównie ziemny, ostatnio dzięki "Insieme" co raz częściej stołowy. Wśród zainteresowań przez całe życie towarzyszyła mi muzyka jazz, folk, blues. Niemniej wyjątkowe miejsce ma dla mnie muzyka współczesna, szczególnie nurt "minimalistów", gdzie podobnie jak w terapii niezwykłe znaczenie ma dla mnie cisza.

Robert Sławiński

instruktor terapii uzależnień, terapeuta

Jestem absolwentem Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia. Z osobami uzależnionymi pracuję od 2008 r. zdobywając doświadczenie w ośrodkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Z powodzeniem prowadzę terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Pomagam członkom ich rodzin oraz osobom doświadczającym przemocy. W pracy terapeutycznej, pasjonuje mnie człowiek i jego motywacja do zmiany. Swoją pracę poddaję stałej superwizji. W wolnych chwilach czytam, jeżdżę rowerem, słucham muzyki, lubię kino i teatr.

Sylwia Olewińska

specjalista psychoterapii uzależnień, socjolog, terapeuta

Wykształcenie zdobywałam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, gdzie ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Terapii Uzależnień i Współuzależnionych. Uczestniczyłam w wielu specjalistycznych szkoleniach. Prowadzę terapię indywidualną i grupową. Jestem zaangażowana w ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i doświadczenia. Moje podejście terapeutyczne skupia się na konsekwentnym dążeniu do celów terapeutycznych. Moja praca nie jest tylko obowiązkiem zawodowym, stała się moją pasją. Bardzo ważne dla mnie jest budowanie relacji terapeutycznej opartej na wzajemnym zaufaniu, szczerości i swobodnej komunikacji.

Leszek Kapler

Superwizor, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, trener, superwizor treningów i warsztatów psychologicznych

Od ponad 30 lat zajmuję się pomocą psychologiczną – psychoterapią osób dorosłych i rodzin oraz treningami i warsztatami psychologicznymi, a także szkoleniem i superwizowaniem psychoterapeutów. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzę ośrodki pomocy w rozwoju – Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie oraz „Ostoja Dobrego Życia” na Mazurach koło Lidzbarka Welskiego. W pomaganiu czerpię z holistycznego i integracyjnego podejścia w rozumieniu problemów pacjentów i wyborze metod pomocy, opartych na naukowych dowodach. Korzystam z różnych podejść psychoterapeutycznych – szczególnie z psychologii procesu, a także z psychoneurologii i epigenetytki. Istotne jest dla mnie pomaganie oparte na współczuciu, uważności i konstruktywnej zmianie.

dr Konrad Jurczakowski

lekarz psychiatra

Jestem absolwentem II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, który ukończyłem z wyróżnieniem. Doświadczenie zdobywałem w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach. Ukończyłem Studia Podyplomowe z Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Preferuję holistyczne podejście do pacjenta, dlatego stale współpracuje z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalizacji, aby zaoferować jak najskuteczniejszą formę leczenia. W swojej codziennej praktyce specjalizuje się w pracy z pacjentami z problemem uzależnienia, ADHD oraz zaburzeniami depresyjno-lękowymi. Interesuje się psychofarmakologią i precyzyjnym doborem leków pod indywidualny profil pacjenta.

Zobacz też nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień

W naszym ośrodku zapewniamy wysoki standard, komfortowe warunki oraz autorski program terapeutyczny prowadzony rzetelnie, pod okiem wysokiej klasy terapeutów wyspecjalizowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju uzależnień behawioralnych.Leczenie uzależnień alkoholowych, narkotykowych, uzależnienia od hazardu, leków i innych używek, w prywatnym ośrodku w Magdalence pod Warszawą.
SKUTECZNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Szukasz wsparcia?
Wiemy jak Ci pomóc!

SKUTECZNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Szukasz wsparcia?
Wiemy jak Ci pomóc!