INTENSYWNA PRACA 24H/7

Pobyt
w ośrodku
uzależnień



 

Dlaczego leczenie stacjonarne?

Stacjonarne leczenie uzależnienia jest najlepszym wyborem jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie i oczekujesz możliwie szybkich rezultatów. Pozwala to spojrzeć na życie z dystansu, odciąć się od codzienności oraz unikać złych bodźców i okoliczności. Dzięki temu szybciej dotrzesz do źródła problemów, opracujesz oraz wdrożysz w życie skuteczne rozwiązania, a my będziemy Ci towarzyszyć na każdym etapie.

 

Pobyt w ośrodku Insieme

W INSIEME intensywnie pracujesz nad poprawą jakości swojego życia 24h/7!

Cały okres pobytu stanowi terapię. Terapia to nie tylko godziny zajęć i spotkań z terapeutami, ale również czas wolny, gdy samodzielnie organizujesz swoje aktywności i wykonujesz zwykłe, codzienne czynności. Konfrontujesz się z tym, co sprawia Ci przyjemność oraz z tym, co powoduje dyskomfort. Przyglądasz się sobie, swoim reakcjom, uczuciom i emocjom. Każda taka sytuacja pozwala lepiej poznać i zrozumieć siebie.

 

1

Intensywna terapia grupowa

Twoje leczenie w ośrodku obejmuje minimum 128 godzin zajęć grupowych prowadzonych w różnej formie.



 

2

Praca z terapeutą indywidualnym

Podczas pobytu w ośrodku masz swojego terapeutę opiekuna, z którym opracowujesz indywidualny plan zdrowienia.



 

3

Opieka psychoterapeutyczna

Przebywając w ośrodku masz możliwość korzystania z konsultacji indywidualnych w zależności od Twoich potrzeb.



 

4

Zróżnicowana kadra terapeutyczna

Każdy z terapeutów prezentuje inny styl prowadzenia terapii i warsztatów, dzięki czemu każdy tydzień spędzony w ośrodku jest inny pod kątem merytorycznym i co do formy realizowanych zajęć. Pozwala to oprzeć się rutynie i z większym entuzjazmem podejść do zajęć.



 

5

Konsultacje z lekarzem psychiatrą

Pobyt w ośrodku rozpoczynasz od konsultacji z lekarzem, od którego dostajesz indywidualne zalecenia co do całego procesu leczenia. Lekarz monitoruje przebieg Twojego leczenia.



 

6

Wsparcie dla współuzależnionych

Twoja rodzina i bliscy mają możliwość skorzystania za wsparcia w formie konsultacji prowadzonymi ze specjalistami terapii uzależnień. Dzięki temu po Twoim powrocie do domu wszyscy wiedzą jak dalej działać.



 

7

Wsparcia po terapii stacjonarnej

Terapia stacjonarna to dopiero początek Twojej nowej, lepszej drogi. Po wyjściu z ośrodka pozostajemy w kontakcie. Możesz nadal pracować ze swoim terapeutą, albo uczestniczyć w grupie terapeutycznej. Możesz też nas po prostu odwiedzić!

Zobacz więcej



 

8

Pełna dyskrecja i anonimowość

To Twoja decyzja i Twój czas. Jesteś tutaj dla siebie i dla poprawy jakości swojego życia. Nikt bez Twojej zgody nie dowie się o Twoim pobycie i chorobie.



 

9

Zaświadczenia o odbytej terapii

Otrzymujesz zaświadczenie o odbytej terapii honorowane przez wszystkie ważne instytucje (m.in. sąd, prokuraturę, policję, kuratora). Jeśli potrzebujesz udokumentować swoje leczenie, dostajesz od nas stosowne dokumenty.



 

10

Zwolnienie lekarskie

Nasz lekarz wystawia dla Ciebie zwolnienie lekarskie L4 na cały okres pobytu w ośrodku.


Procedura przyjęcia

Żeby rozpocząć leczenie nie potrzebujesz żadnych skierowań.

W zależności od liczby wolnych miejsc, przyjęcie do ośrodka może nastąpić już w dniu wizyty kwalifikacyjnej.

Szybki i łatwy proces przyjęcia

  • Kontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo.
  • Umawiamy się na dogodny dla Ciebie termin i spotykamy się podczas wizyty kwalifikującej do leczenia w formie online lub stacjonarnie.
  • Ustalamy z Tobą termin rozpoczęcia terapii.
  • Przyjeżdżasz do ośrodka i rozpoczynasz leczenie.

Przed rozpoczęciem terapii lekarz może zalecić Ci detoks i regenerację organizmu. Stanie się tak w przypadku, gdy Twój stan fizyczny nie pozwoli w pełni korzystać z zajęć i aktywności psychoterapeutycznych lub kiedy jest duże ryzyko wystąpienia zespołu odstawienia - czyli wszelkich reakcji, które mogą zagrażać zdrowiu (m.in.: padaczka, psychozy, głębokie stany depresyjne). W takim przypadku bezzwłocznie wdrożymy profesjonalną opiekę, która pomoże Ci łatwiej przejść przez ten trudny okres. Warunkiem rozpoczęcia terapii jest trzeźwość. W przypadku, jeśli nie jesteś w stanie bezpiecznie odstawić alkoholu, narkotyków lub leków proces leczenia również zaczniemy od detoksu.

ZADZWOŃ DO NAS

Umów się na
konsultację!

CZEKAMY NA CIEBIE

Nie wstydź się
prosić o pomoc!