LECZENIE UZALEŻNIEŃ

Jakie uzależnienia
leczymy? 

W ośrodku INSIEME
razem pokonujemy trudności


Ośrodek Insieme stara się pomóc tym, którzy zmagają się z trudnościami, aby mogli prowadzić satysfakcjonujące, trzeźwe życie. Zgodna z medycznymi standardami holistyczna terapia pomaga osobom zmagającym się z nałogiem i ich bliskim, którzy cierpią razem z nimi.

Leczenie alkoholizmu

alkoholizm, odwyk alkoholowy, terapia alkoholowa, leczenie uzależnienia od alkoholu, leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to jedno z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień w Polsce. Polega ono na zależności od substancji psychoaktywnej - alkoholu. Choroba alkoholowa dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety, bez względu na pochodzenie, wiek, wykształcenie, status społeczny czy majątkowy. Przyznanie się przed sobą do choroby alkoholowej nie jest łatwe, ale konieczne by podjąć skuteczne leczenie. Im szybciej to nastąpi tym lepiej dla osoby uzależnionej i jej otoczenia.

Ośrodek Insieme to prywatny ośrodek uzależnień alkoholowych, w którym prowadzona jest terapia alkoholowa osób dorosłych.

Leczenie narkomanii

narkomania, odwyk narkotykowy, leczenie uzależnienia od narkotyków, leczenie narkomanii

Uzależnienie od narkotyków jest dość powszechnym uzależnieniem i pociąga za sobą całą masę problemów począwszy od zdrowotnych, przez społeczne i rodzinne, aż po prawne. Narkomania, trochę pochopnie wiązana jest z patologią społeczną, gdyż w praktyce dotyka osoby z różnych warstw społecznych i z różnym statusem majątkowym. Osoba uzależniona od narkotyków nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z odstawieniem narkotyków i zwykle wymaga leczenia w specjalistycznym ośrodku.

Ośrodek Inisieme to prywatny ośrodek leczenia uzależnień narkotykowych w którym prowadzona jest terapia narkotykowa osób dorosłych.

Leczenie lekomanii

lekomania, leczenie lekomanii, leczenie uzależnienia od leków

Długotrwałe przyjmowanie leków może prowadzić do uzależnienia. Lekomania wydaje się niegroźna, tymczasem bywa równie niebezpieczna, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Substancje zawarte w lekach wpływają na zdrowie i zachowania, a ich brak wywyołuje nieprzyjemne doznania jak lęk czy drażliwość. Zależność lekowa jest trudna do wykrycia. Trudno z perspektywy osoby trzeciej ocenić zasadność przyjmowania leków. Osoba uzależniona ma problem z przyznaniem się do lekomanii i zwykle wymnaga specjalistycznego leczenia.

Nasz ośrodek leczenia uzależnienia od leków prowadzi leczenie lekomanii wśród dorosłych.

Leczenie hazardu

leczenie uzależnienia od hazardu, leczenie hazardzisty

Kiedy gra staje się nałogiem patologiczna chęć grania zaczyna przejmować kontrolę nad życiem chorego. Wszystko jedno czy to ruletka, poker czy zwykła zdrapka, o uzależnieniu nie decyduje rodzaj gry, a zachowanie gracza. Przygoda z hazardem zwykle zaczyna się powoli, niewinnie, z ciekawości lub dla zabicia nudy. Hazardzista uzależniony jest od adrenaliny i tzw. dreszczyku emocji, który pojawia się podczas gry na pieniądze lub inne wartościowe przedmioty. Konsekwencje zwykle są bolesne od problemów finansowych po rodzinne i prawne.

W naszym ośrodku prowadzona jest terapia uzależnienia od hazardu dla osób dorosłych.

BEZPŁATNA KONSULTACJA BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Potrzebujesz pomocy?
Nie wstydź się pytać!

BEZPŁATNA KONSULTACJA BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Potrzebujesz pomocy?
Nie wstydź się pytać!